Prezentare generala

Responsabilități principale:

– Îndrăgirea și educarea copiilor prescolari

– Planificarea de jocuri și experiențe de învățare pentru copii

– Comunicarea cu familiile copiilor și colegele

Cerințe:

– Experienta cu copiii, in orice context: familie extinsa, babysitting

– Disponibilitate pentru lucrul cu copiii, rabdare, atentie si empatie, echilibru emotional, optimism, incredere

– Comunicativitate – e nevoie sa vorbesti muuuult, chiar si in locul copiilor, pana invata ei sa faca asta

– Respect si incredere in copii si in intentiile pozitive ale acestora, in nevoia lor de dragoste si siguranta

– NU cerem liceul pedagogic / studii de pedagogie prescolara (studiile de pedagogie/psihologie reprezinta un avantaj)

Beneficii:

– Intri într-o echipă unită și prietenoasă

– Înveți despre tine, crești alături de copii, vii la serviciu cu drag, primești îmbrățișări, pupici și declarații de dragoste, zilnic 🙂

– Formare inițială și continuă

– Servești zilnic o gustare sănătoasă, împreună cu copiii