Prezentare generala

Job: tehnician IT Candidatul ideal

Daca vrei sa incepi cariera in IT si esti pasionat de tehnologie, hai sa ne cunoastem.

Ar fi perfect daca ai avea studii cu profil info sau electric si ai abilitati tehnnice.

Ar fi de preferat sa detii cunostinte bune in instalare si intretinere calculatoare, retelistica, IT&C, cunostinte bune de operare si instalare software pe PC, Microsoft Office, Windows si altele.

Descrierea jobului

·      Instalarea echipamentelor în reţea;

·      Configurare retele, servere, routere;

·      Instalare sisteme de operare (Windows Server, Windows XP, Windows, Windows Mobile si Android)

·      Instalare si configurare sisteme de supraveghere;

·      Instalare si configurare sisteme audio/video pentru sali de conferinta;

·      Suport tehnic oferit clientilor, atat remote cat si on-site;

·      Achizitionarea echipamentelor IT prin cautarea si gasirea celor mai bune oferte calitate/pret pentru servere, calculatoare, laptopuri, tablete, imprimante, routere, switch-uri, periferice etc.;

·      Verificari si operatii de intretinere din punct de vedere hardware/software;

·      Operatiuni de instalare componente, diagnosticare, inlocuire componente defecte și depanare pentru notebook/ PC/ servere, imprimante, retea, etc.) și echipamente de birou (multifunctionale, imprimante), a sistemelor de securitate, etc.;

·      Deplasarea la sediul clientilor pentru interventii in urma solicitarii acestora si asigurarea asistentei tehnice telefonic;

Descrierea companiei

Suntem o echipa tanara, in plina expansiune si cautam colegi pasionati de ceea ce fac.

Tagged as: , ,