Prezentare generala

Responsabilitati:

Viitorii angajati pe postul de “proiectant inginer constructii” ai firmei vor realiza – in principal, in „TEKLA Structures” – proiectarea/detalierea de elemente de structuri din beton si/sau metalice, pentru piata externa; in principal, din tari scandinave.

Principale responsabilitati ale viitorilor angajati:

– modelarea elementelor si a structurii, in programe BIM;

– intocmirea pieselor desenate (planselor de executie);

– definitivarea documentatiilor tehnice;

– asigurarea asistentei tehnice de santier, pana la finalizarea investitiei.

Cerinte

– este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licenta sau master; preferabil, in “Inginerie civilă“ = “Construcții civile, industriale si agricole“ (CCIA);

– are intre 1 si 5 ani experienta in proiectarea constructiilor;

– are temeinice cunostinte de utilizare programe BIM; obligatorie, stapanirea programului “TEKLA Structures“;

– are o buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare (in special, a Eurocodurilor);

– are o fire deschisa si bun spirit de echipa; da dovada de colegialitate si altruism;

– da dovada de onestitate, devotament si fidelitate;

– poseda o mare dorinta de a invata si de a se perfectiona;

– este caracterizat de mare constiinciozitate si perseverenta;

– este bun vorbitor al limbii engleze; avantaj pentru cunoasterea (suplimentara a) altor limbi de circulatie internationala.

*** OBSERVATIE: Candidatii interesati de o asemenea pozitie trebuie sa aiba cel putin un an de activitate in proiectarea/detalierea cu „TEKLA Structures”!

Beneficii Oferite – tichete de masa

Tagged as: , ,

Despre "CN3 Consulting Engineers" SRL

Subsidiara a companiei daneze CN3 A/S (cn3.dk), societatea ofera servicii profesionale in ingineria civila, prin utilizarea inteligenta si inovativa a uneltelor/utilitarelor VDC (Virtual Design and Construction) si DCM (Digital Construction Management).