Prezentare generala

Candidatul ideal este / are:

– Experienta in domeniul financiar-contabil si in exploatarea sistemelor informatice specifice;

– Orientat catre client si realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita;

– Dorinta de dezvoltare profesionala intr-o companie de outsourcing;

– Atentie la detalii;

– Capacitate de sinteza si analiza, prin gestionarea mai multor proiecte simultan;

– Abilitatea de a lucra cu termene limita;

– Seriozitate si perseverenta;

– Abilitati bune de comunicare si lucru in echipa;

– Cunostinte foarte bune de limba engleza.

Responsabilitati job:

– Asigura comunicarea cu firmele-client alocate;

– Preia si proceseaza documentele primite de la clienti;

– Prelucreaza informatiile pana la obtinerea corecta a balantei si intocmirea bilantului;

– Inregistreaza documentele contabile in soft-ul de contabilitate;

– Verifica corectitudinea documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare;

– Asigura inchiderea de luna din punct de vedere contabil, intocmeste diverse rapoarte de sinteza;

– Asigura relatia cu autoritatile statului;

– Intocmeste declaratiile fiscale sau catre alte organisme.

Tagged as: , ,