Prezentare generala

Candidatul ideal:  – Operator CNC

-cunostinte desen tehnic (constituie un avantaj);

-cunostinte de prelucrari prin aschiere (constituie un avantaj);

-cunostinte operare masini cu comanda numerica (constituie un avantaj);

-cunoştinţe despre procesul tehnologic privind CNC (constituie un avantaj experienta de operare pe masini CNC Bohrwerk);

-disponibilitate pentru lucrul in doua sau trei schimburi.

Descriere job si responsabilitati:

– operarea masinilor CNC Borhwerk;

– prinderea pieselor pe masini;

– set-up al frezelor CNC (masurarea scule si origini de lucru);

– prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice;

– utilizarea dispozitivelor de masura pentru controlul pieselor finite.

Tagged as: ,

Despre TRANSCARPATICA SA

TRANSCARPATICA SA este o companie cu capital integral romanesc care activeaza in domeniul produselor metalurgice constituită în 1996 ca o societate pe acțiuni, situată în Cluj- Napoca, Bulevardul Muncii, nr.16. Compania menține cele mai înalte standarde pentru fabricarea metalului, iar ISO 9001/2015 și 14001/2015 privind sistemele de manangement al calității ne ghidează cu cele mai bune standarde de management și fabricare. Oferim o abordare personalizata pentru fiecare produs si client in parte. Activitatile desfasurate de companie sunt: - piese si componente pentru industria constructoare de echipamente terasiere; - debitare tabla cu laser, plasma si/sau oxigaz; - debitare si planare tabla din rulou; - platforme aeriene; - zincare si vopsire in camp electrostatic; - echipamente din domeniul reciclarii; - componente din industria feroviara; - componente prelucrate mecanic; - prescontainere; - prese de balotare a deseurilor.