Prezentare generala

OPERATOR CONTABILITATE PRIMARA / CASIER

CERINTE

– Absolvent de studii medii sau superioare economice;
– Minimum 1-2 ani de experienta intr-un post similar;
– Bune cunostinte de PC (Word, Excel);
– Atentie distributiva, capacitate de concentrare, capacitate de organizare si planificare a muncii, initiative cu deschidere la nou;

– Competente in culegerea, clasificarea si interpretarea

informatiilor;

-Permisul de conducere constituie avantaj;

RESPONSABILITATI:

– Asigura gestionarea operaţiunilor de casă conform legislaţiei în domeniu ;

– Intocmeste registrul de casa de la sediul societatii si tine evidenta numerarului existent in casierie;

-Conteaza si inregistreaza in softul de contabilitate,facturi,chitante clienti,varsaminte bancare,plati diverse);

-Verifica incasarile (registrele de casa) de la punctele de lucru si le inregistreaza in contabilitate;

-Ordoneaza documentele, pe categorii, in bibliorafturi si dosare, indosariaza documentele cu care lucreaza;

-Efectueaza inchiderea de luna (pentru documentele primare aferente punctelor de lucru);

– Respecta procedurile interne ale companiei;

-CV-urile se pot depune aici

Tagged as:

Despre Transilvania Post

Firma de curierat Transilvania Post, infiintata in anul 2009,  activeaza la nivel regional, cu sediul central in Cluj-Napoca.