Acest job este pentru clujeni sau pentru cei care cred ca in Cluj, viitorul lor arata bine.
Daca esti acea persoana despre care prietenii spun ca e “obsedat de ordine si detalii”, citesti anuntul potrivit. Probabil esti o persoana zambareata, care iubeste sa citeasca si sa calatoreasca. Si e perfect! Asa suntem si noi. Dar, ca sa nu iti pierzi timpul, citind un anunt care nu are nici o treaba cu ceea ce iti doresti tu pentru viitorul tau, iti spunem sincer si specific, care ar fi situatia in care ar fi bine sa nu aplici pentru acest job:
Nu aplica daca:

  • comunicarea in scris nu e un punct forte al tau
  • nu iti place sa citesti si sa te documentezi
  • nu iti place sa calatoresti
  • nu esti foarte ordonat si atent la detalii
  • nu iti place sa urmezi o procedura si sa creezi una, astfel incat si ceilalti sa poata sa faca ce faci tu
  • nu stapanesti engleza foarte bine
  • psihologia omului nu a fost niciodata un subiect de interes pentru tine

Daca cele de mai sus te reprezinta, fii atent ce avem pentru tine:
Responsabilitatile tale:

  1. Cercetari. Vei face cercetare si te vei documenta pe diferite subiecte. Iti place asta la nebunie, in special cand ai subiecte despre domeniul turismului. Echipa te va iubi pentru cat de mult ii vei ajuta cu rezumatele tale concludente.
  2. Procedurile. Vei scrie cum facem lucurile in firma ca sa stim pas cu pas, ce inseamna performanta (si sa le fie mai usor si colegilor care vin in viitor), asta pentru ca avem mare incredere in gandirea ta sistematica.
    Furnizorii. Vei tine legatura cu furnizorii si te vei asigura ca primim ce avem nevoie, la timp. Evident, vei avea o relatie foarte buna cu ei, pentru ca asa esti tu: e o placere sa comunice cu tine si stiu ca se pot baza pe ceea ce promiti.
  3. Comunicarea cu clientii. Nu vei face asta foarte des, dar cand o vei face (telefonic/email), managerul tau va sta linistit ca vei transmite clientului informatiile clar si pe limbajul lui (a clientului, evident).
  4. Pregatirea/redactarea materialelor pentru audit. Vei fi un om de baza la serviciul principal pe care echipa Yindi il livreaza: vei pregati materialele si le vei aranja/ordona exact asa cum iti spune specialistul guest experience, astfel incat echipa de marketing sa scoata cel mai bun material.
  5. Vei calatori. Vei calatori (din cand in cand), prin tara si nu numai, cu managerul, la hoteluri de 4* si 5* ca sa iti pui in practica atentia la detalii si sa ii ajuti pe clienti cu ceea ce tu vezi ca se poate imbunatatii.

Cum vei sti ca iti faci bine treaba?

Setam impreuna de la bun inceput ce asteptari avem, asteptari pe care apoi, ni le asumam reciproc, iar de acolo vei avea spatiu maxim sa iti finalizezi proiectele solicitate in timpul si la calitatea agreata.
Cui ii vei fi asistent si cu cine o sa iti petreci cel mai mult timpul?

Persoana cu care vei lucra cel mai mult si careia ii vei fi asistent este managerul general al companiei. Este un specialist foarte bun si un vizionar innascut. Are “ochi de vultur”, e obsedat si el de detalii si nu se lasa pana nu ofera valoare la nivel de excelenta clientului. Aaa, si inca ceva: din cand in cand, vei ramane singur pentru cateva zile pentru ca va fi in expeditiii pe munte (practica alpinismul de multi ani). Stai linistit se intoarce cu multa energie de fiecare data.
Ce sanse de promovare ai:

“Norocul” tau este ca un start-up iti ofera libertate maxima sa evoluezi si sa promovezi in timp. Vei fi mana dreapta a managerului general, iar faptul ca vei avea acces la o multime de informatii, iti va da un avantaj pe oricare rol vei vrea sa promovezi in viitor.
De ce ar fi o oportunitate pentru viitorul tau sa lucram impreuna?

Pentru ca:

  • Cititul e obligatoriu. In fiecare zi. :)
  • Vei sti clar ce ai de facut si cum esti rasplatit pentru asta. E datoria noastra sa iti oferim asta si vrem sa ai siguranta si claritate alaturi de noi.
  • Vei face parte din echipa de “arhitecti” ai firmei, lucru care iti va largi incredibil de mult perspectivele.
  • Pentru ca in echipa Yindi, nu vei mai fi “ciudatul obsedat de detalii si ordine”. Pentru a oferi excelenta in acest domeniu, e musai sa fim toti atenti la detaliu, asa ca, nu vei mai fi “singur”.
  • Pentru ca aici e “obligatoriu” sa se investeasca in dezvoltarea ta. Ca sa cerem, e nevoie sa daruim, iar educatia ta pentru noi, e foarte importanta, fiind una din cele mai importante valori ale companiei.
  • Pentru ca vei lucra cu topul industriei si vei intra in contact cu oameni care fac performanta in Romania
  • Pentru ca vei avea spatiul sa fii autentic si sa iti aduci contributia in firma, pe bune
  • Pentru ca vei avea biroul, impreuna cu ceilalti colegi, la cel mai tare hub din oras, unde vei intalni persoane iubitoare de dezvoltare.

Cum aplici pentru acest rol:

Intra aici si completeaza acest formular pana in 1 Februarie 2018.
Daca faci parte din profilul ideal pentru acest rol, vei fi sunat sa programam o intalnire unde sa ne cunoastem. Abia asteptam!
PS: daca vrei mai multe detalii despre companie si despre viziunea echipei Yindi, citeste site-ul nostru.

Tagged as: , ,