Prezentare generala

Candidatul Ideal
Deține minime cunoștinte de Marketing Online.
Se exprimă fluent și corect în limba engleză, nivel avansat, atât verbal cât și scris.
Deține cunoștințe de grafică și design, minim abilități de tip start-up, cu deschidere spre învățare.
Detine abilități de elaborare și implementare de strategii de marketing online, orientat spre conversie și rezultate.
Detine cunostinte de e-commerce și optimizare website ( SEO, Analytics etc).
Este dinamic, entuziast și autodidact.
Comunică excelent, este flexibil și lucrează bine atât individual cât și în echipă.
Are un simț estetic dezvoltat. Este creativ.
Experiență într-un post similar în e-commerce reprezintă un avantaj.
Descrierea jobului
Vei gestiona website-ul și uneori și blog-ul companiei. Vei ține legatura cu dezvoltatorul website-ului.
Vei participa la planificarea și monitorizarea campaniilor de marketing online.
Vei oferi suport clienților din țară și străinătate prin intermediul chatbotului de pe site.
Vei fi implicat in gestionarea lansărilor de produse noi si campanii.
Uneori vei prelucra imagini si grafică pentru website si pentru campanii.
Te vei ocupa de realizarea si consolidarea celei mai bune imagini pentru produsele comercializate de ISARA.
Vei avea oportunitatea de a te dezvolta profesional în domeniul marketing-ului online si de a face parte dintr-o echipă tânără în cadrul unor proiecte internaționale.

Alte Beneficii:
Program: intre 8 – 8.30 pana la 16.15 – 16.45 cu pauza de masa
Reduceri pentru produsele ISARA
Atmosfera calda si prietenoasa

Descrierea companiei

Compania a fost înființată în anul 2012 și are ca obiect de activitate producția și promovarea de produse ergonomice pentru purtarea bebelușilor. Compania se află în plină expansiune internațională, având parteneri în toată Europa.
Suntem o companie tânără, cu oameni tineri, cu visuri mari și îndrăznețe!

Citește despre ISARA aici:

Daca ai citit acest anunt, doresti sa lucrezi in echipa ISARA. ai de facut urmatorii pasi:

1. Fa-ti profilul DISC ca sa afli si tu ce tip de personalitate ai. (Intra aici: http://bit.ly/profilDISC). E interesant si distractiv si pentru tine sa afli asta!
Dureaza cam 15 minute si vei primi doua documente in care iti vor fi detaliate super-calitatile.

2. Trimte un email cu CV-ul tau si documentele cu profilul DISC pe site
si raspunde la intrebarea: De ce crezi ca esti potrivit pentru acest loc de munca si de ce vrei sa lucrezi la ISARA?