Rasport este o companie de peste 7 ani pe piata echipamentelor sportive, pozitionandu-se in Cluj Napoca, pe str Aurel Vlaicu nr. 1 si online pe www.rasport.ro.

Ne extindem echipa si cautam o persoana (sex masculin) care sa se potriveasca cu viziunea noastra

Principalele responsabilităţi sunt urmatoarele:

– Confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online;
– Pregatirea coletelor pentru expeditie;
– Comunicarea cu clientii magazinului online;
– Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor,conditii si modalitati de transport , detalii legate de produsele comercializate .
– Facturare , emitere documente de transport , Nir , avize etc.
– Servirea clientilor in magazin;
– Aranjarea produselor pe raft;
-Pastrarea curateniei;
– Impachetarea coletor care se expediaza online;
– Oferirea de ajutor pe diverse proiecte in departamentul de vanzari;
– Implicarea in dezvoltarea prezentei online a companiei;

Cum ar trebui sa fie persoana care aplica la acest post?:

– Cunostinte de utilizare a PC-ului (pachet Microsoft Office)
– Nivel studii – cel putin nivel liceal, studii universitare in curs ori finalizate;
– O buna cunoastere a tehnicilor de comunicare moderne si a suporturilor pentru utilizarea acestora: telefon mobil, solutii de conectare la serviciile de date mobile;
– Interes pentru activitati sportive;
– Orientare catre client si rezultate; capacitate de a transpune in actiuni concrete obiectivele de vanzari in termenele comunicate;
– Abilitati de comunicare, relationare, prezentare si negociere ;
– Munca in echipa, initiativa, planificare si pro-activitate.
– Sa aiba cunostinte de operare PC – Microsoft Office – Excel
– Este dinamic/a, entuziast, autodidact si orientat catre rezultate;
– Se exprima fluent si corect in limba romana, atat verbal cat si scris;
– Comunica excelent, este flexibil si lucreaza bine, atat individual cat si in echipa.
– Sa fie de gasca, sa stie sa zambeasca si sa se distreze;
– Sa aiba spirit de initiativa si seriozitate;
– Sa fie dispus/a sa invete, sa fie ordonat/a si atent/a la micile detalii;
– Sa fie capabil/a sa lucreze in echipa, dar si individual;
– Poti sa fi proaspat absolvent/a, masterand/a sau chiar student/a, CONTEAZA DOAR ATITUDINEA!

Beneficii:

– In prima luna salariul NET este de 2000 lei, iar dupa prima luna salariul este de 2300 lei;
– Programul de lucru este fix, de Luni pana Vineri de la ora 10-18 si doua sambete/luna 10-15;
– Bonusuri de performanta trimestriale;
– Seriozitate (Salariul si bonusurile se acorda fara intarzieri, de fiecare data!)
– Majorari salariale periodice pe masura confirmarilor, plusului de valoare adus firmei dovedit practic;
– Posibilitatea de a-ti pune in practica propriile idei;
– Posibilitatea pentru dezvoltare profesionala;
– Posibilitatea de promovare in cadrul firmei.
– Conditii de munca la standarde europene;
– Un loc de muncă plăcut, stabil și sigur;
– Atmosfera de lucru placuta;
– Super colegi;
– Laptop/Calculator;
– Telefon;
– Birou.

Tagged as: ,

Despre Rasport

RaSport a luat naștere în noiembrie 2013, sub denumirea de Schimag într-o locație de aproximativ 25 mp în Cluj Napoca. Pe atunci comercializam doar schiuri-produse second hand în locația noastră fizică și online pe site-ul www.schimag.ro. În 2014 a avut loc o primă schimbare: Schimag devine Rasport, www.rasport.ro, spațiul nostru se lărgește cu 100 mp și începem să comercializăm plăci de snowbord și alte accesorii care țin de sfera Ski&Snowboard. În decursul a 3 ani, Rasport și-a desfășurat activitatea atât în mediul online, cât și fizic, iar în acea perioadă s-a început achiziționarea de aparaturi de service pentru ski&snowboard, și prin urmare, am început să oferim clienților noștri serviciul de service pentru schi-uri si snowboard-uri. În anul 2017 a avut loc marea schimbare: ne-am mutat într-o nouă locație de aproximativ 200 mp și tot atunci am început să ne diversificăm portofoliul de produse comercilizate. Suntem într-un continuu proces de creștere și dorim să vă oferim o experiență cât mai plăcută, fiind deschiși la sugestiile și feedback-urile voastre constructive.

RaSport este locul unde se întâlnesc toți cei care sunt pasionați de sport. Oferim o gamă variată de produse pentru ski și snowboard, trekking, pantofi sport și trotinete electrice. În magazin și pe pagina noastră puteți găsi o gamă variată de produse atât noi, cât și second hand. Suntem foarte atenți la nevoile voastre, iar echipamentele pe care le oferim sunt complet recondiţionate și verificate înainte de a ajunge în faţa voastră. Credem că achiziția unui echipament este de multe ori problematică, motiv pentru care o să depunem efortul necesar pentru ca voi să vă bucurați de o gamă variată de produse și de consultanță, în alegerea echipamentului potrivit.

Suntem o echipa de tineri profesioniști, preocupați de gusturile, nevoile și posibilitățile voastre, motiv pentru care prin intermediul nostru puteți beneficia de echipamente de cea mai bună calitate la prețuri accesibile. Nu ezitați să comandați sau să ne cereți sfatul!!!