Dacă ești o fire dinamică și proactivă,  stăpanești foarte bine engleza, dacă ai bune abilități de comunicare, convingere și negociere, capacitate de lucru în echipă și, în plus, deții un bagaj minim de cunoștințe despre domeniul transporturilor și expedițiilor de mărfuri, atunci te vrem în echipa noastră!

Ești binevenit să ocupi postul de Expeditor Transporturi în cadrul TRANSGOR LOGISTIK, unde vei putea să te alături unei echipe de profesioniști și implicit să faci parte dintr-o companie de top, prezentă în mai multe locații la nivel național, cu aproape 25 de ani de experiență în domeniul expedițiilor interne și internaționale de mărfuri, al serviciilor de depozitare și transportului rutier, aerian și maritim.

Ești candidatul ideal dacă:

  • ai experiență în vânzări în sfera serviciilor logistice;
  • ai experiență în domeniul logisticii, al intermedierii transporturilor;
  • ai experiență în abordarea telefonică a clienților / partenerilor;
  • abilitățile de comunicare, convingere și negociere sunt punctul tău forte;
  • ai cunoștinte de operare PC (MS Office) – nivel mediu/avansat;

Care vor fi, pe scurt, responsabilitățile tale:

  • negocierea, contractarea și organizarea serviciilor de transport internațional de mărfuri;
  • introducerea și procesarea comenzilor de transport;
  • urmărirea desfășurării contractelor de transport
  • soluționarea eventualelor probleme de transport ce pot apărea;
  • întretinerea unor relatii pozitive si reciproc avantajoase cu clienții, respectiv transportatorii noștri;
  • prospectarea pieței si dezvoltarea continuă a bazei noastre de date a clienților/partenerilor;
  • întocmirea rapoartelor de activitate;

Ce beneficii îți oferim pe lângă pachetul salarial:

  • bonuri de masă;
  • abonament medical anual la o clinică privată;
  • creșterea progresivă a veniturilor lunare, în funcție de rezultatele obținute;
  • loc de muncă stabil și oportunitatea să îți dezvolți cariera într-un mediu de lucru plăcut, alături de o echipă dinamică și profesionistă;

Tagged as:

Despre Transgor Logistik Srl

Compania TRANSGOR LOGISTIK este lider de piață în zona de Est, pe segmentul serviciilor de transport și logistică, având o experienţă de aproape 25 de ani în domeniu.

Compania a crescut într-un ritm constant şi consecvent, iar astăzi este cunoscută la nivel internațional pentru relațiile durabile de parteneriat, bazate pe încredere și profesionalism pe care le construiește.

Obiectivul nostru este să depășim așteptările clienților și partenerilor noștri, combinând inovația și know-how-ul pentru a oferi soluții eficiente și complete de transport și logistică precum și pentru a aduce un plus de valoare și satifacție.